Hlavní banner
Home Víkendové akce Delší akce Abiah Beauty from Czech SAR K-9 Besy z Jirkova dvora Návštěvní kniha Odkazy


V Příhrazech
Víkendové a podobně krátké akce:


Rok 2008:


Boží hod vánoční
Tak letos jsme měli Štědrý den tak trochu na dvakrát. Jeden v obvyklou dobu, bez hraček a bez synovců, a druhý 25. odpoledne s nimi a s kupou hraček. Vánoční rekvizity byly stejné, akorát kapra na stole nahradila krůta. Obě dvě oslavy se vydařily, i když pravda, při té druhé už Abiah nedostala žádný dáreček :-).

Paříž, 28. listopadu - 2. prosince
Paříž. Turista trpí ve sluncem rozpáleném městě. Horko sálá z chodníků a lidé se krčí u zdí domů jediném stínu, kam oko dohlédne. Ale i odtamtud jsou po chvíli vyhnáni nemilosrdně postupujícím sluncem.

Tak tomu všemu jsme se vyhnuli. Předvánoční Paříž má všechno, jen ne sluníčko. A některých věcí má dokonce nadprůměrně mnoho, například zimy a vody (prší průměrně od rána do večera a potom zase od večera do rána). Pár dnů, které jsme tam strávili bylo pěkných, i když tolik kultury najednou jsem musela vyvážit aspoň výletem do Boloňského lesíka. Takže jsem sice neviděla Monu Lisu, ale zato spoustu racků, kormoránů a volavku :-)

Na většině fotek je bohužel znát, že bylo pod mrakem nebo pršelo, což se prý v tomhle ročním období občas stává.

Prokopské údolí, 10. listopadu
Nestává se mi to příliš často, ale občas se ráno vzbudím, podívám se z okna a mám dojem, že počasí vysloveně láká k focení. Ještě vzácnější je, abych zrovna měla čas na lov hezkých obrázků vyrazit. Tentokrát jsem ale tenhle vnitřní hlas poslechla a do podzimního Prokopského údolí opravdu vyrazila. No a protože Abiah chtěla také jít, není až tak těžké uhodnout téma většiny fotek...

Víkend v Českém ráji
Kráťoučké výlety v okolí hradu Kost, na Mužský v Příhrazských skalách a skládání puzzle je něco, čím se dá uspokojivě trávit čas i v době "pochřipkové rekonvalescence".
Navíc jsem zase o něco chytřejší - zjistila jsem, jak přimět svůj blesk, aby blejskal s časem kratším než 1/250s, a také že umí fungovat v módu "utrženého sluchátka". Začínám si myslet, že časem dojde i na přečtení návodu. Tomu říkám povedený víkend.

Střepiny - začátkem října proběhl zatím největší sraz účastníků Lipnického kurzu Zrcadlo.

Výlet do Českého Švýcarska 12. - 14. 9. 2008
Víkend jsme si tentokrát opravdu užili, a to v Českém Švýcarsku. Narozdíl od Kokořínska jsme se tentokrát po většinu času drželi pro změnu značky červené. A závěr je, že vede obvykle nahoru nebo dolů, jen zřídka sleduje jednu vrstevnici déle, než je nezbytně nutné. Výlet stál za to, akorát Abiah má trošku ošoupané tlapky, což přisuzuji tomu, že nemá kvalitní pohorky značky Lowa, jako já:-). Fotky jsou tentokrát jen z miniaturního canoňáckého kompaktu Digital IXUS 960 IS, ale myslím, že na svou velikost podal heroický výkon. Pentax je v servisu, takže měl volné pole působnosti.

Výlet na Kokořínsko 10. 8. 2008
Nedělní výlet "ze Mšena do Mšena", po žluté turistické, se opravdu povedl. Za celou dobu se Abiah podařilo najít pouze dvě velmi bahnité louže a přilákat jenom dva pejsky. Těch se nám naštěstí podařilo brzy zbavit, takže štěňátka nebudou ani tentokrát:-). Ohledně žluté turistické jsem zjistila jednu zajímavou věc. Tahle cesta se očividně snaží jít co nejvíc nad (po, pod, mezi) skalami a ukázat tak turistům krásy neživé přírody Kokořínska. Bohužel však takových naprosto úžasných skalek tam není zdá se zas až tak moc, což tvůrce cesty vyřešil věru šalamounsky. Je-li někde totiž alespoň malá skála, řekl si, proč by cesta nemohla vést přes ní hnedle alespoň 3x z různých stran? Výsledkem je cesta, na níž se po půl hodině ocitnete jen pár metrů daleko od místa, kde jste začínali. Chcete-li prostě na Kokořínsku někam dojít, nevolte k tomu žlutou turistickou. Ve všem ostatním je to ovšem moc hezký výlet.

Procházka s pejsky - Výlet za Jitkou a Orinkou do Hlásné Třebáně

Zrcadlo - autorský kurz Prázdninové školy Lipnice.

Zdrsem Standard pro Corinthia Towers Hotel, červen 2008

Výběr 60 fotografií ze svatby Katky Černé a Martina Brože, konané 21.června na Křivoklátě. O něco víc fotek z té akce je zde.

Víkend v Příhrazech 1. 6. 2008
Takže koho by zajímalo cokoli jiného, než děti a pes, tak si tuhle galerii raději ani neprohlížejte:-)

Výlet na Kokořínsko 25. 5. 2008
Tak jsem se konečně (mám pocit, že všichni ostatní tam stihli dojet přede mnou), podívala k Vládínovi na chatu a musím říct, že tak krásné místo a krásný domeček (pravda, zatím jen zvenku:-), se často nevidí. A i ta vinice, pravda zatím hodně maličká, už tam je...

Výlet do Srbska 13. 4. 2008

Zdrsem Horal 19.-24.3.2008
O Velikonocích jsem byla na dalším "zdrseáckém" kurzu. Tentokrát v Osinalicích (na konci světa:-). Místo to bylo půvabné, ale poměrně sparťanské. Žádná voda, málo tepla, vegetariánská strava a tak. V podstatě super, i když na takový kurz poněkud náročné. Fotek tam vzniklo asi milión, takže zásadní předsevzetí do příště je míň fotit.

Zdrsem Standard Open (varianta Zdravotník) konaný v Praze, 13.-17.2.2008.

Zdrsem Divočina 8.-10.2.2008 pořádaný v Praze pro Českou cestu

Zdrsem Standard 16.–20.1.2008 konaný v Bratislavě pro instruktory Štúdia zážitku.Rok 2007:

Fotky ze Silvestra, který jsme letos trávili ve složení Veronika, Jana, Hanka, Vládín, Honza, David a já se Standou, poněkud neakčně na chatě v Českém ráji. Jo a naše čtyřnohé štěstí tam bylo samozřejmě s námi:-)

Zdrsem Show 13.12.2007 konaný v Králově Dvoře pro Betotech

Zdrsem Standard 31.10.-4.11.2007 Fotky z kurzu Zdrsem Standard pořádaného v Praze 26.-30.9.2007 pro Atlety v akci.

Fotografie ze stopařského semináře s Milanem Hoyerem

Fotografie z moravské svatby Jany a Michala (Napajedla, 14.7.2007)

Fotografie z oslavy 85. narozenin mojí babičky Bláži Karasové (Příhrazy, 14.7.2007)

Výběr 104 fotografií z 25. ročníku triatlonu Dřevěný muž.
Pro zájemce také širší výběr 200 fotek.

Fotky z prodlouženého víkendu: Otava 6.-8.7.2007.

Fotky z kurzu Zdrsem Horal 4.-8.5.2007.

První máj v hostivařském parku

Abiah s Hučíkem, Ronym a Kellišovou v rybníku 28.4.2007

Návštěva u Míši v Hrádku n. Nisou

Několik fotek z lyžování v Davosu a z Feldkirchu


Rok 2006:

Víkend v Českém ráji 17.-19.11.2006

Cirkus Berousek 5.11.2006

Sraz gymnázia 3.11.2006

Pohádková neděle s retrievery z Říčan 5.10.2006

Königjodler (můj tatínek, Standa, Jirka, já a dalších osm lidí:-)

Velká Fatra 30.6.-6.7.2006 (2 x Jana, Pavla, 2 x Honza, Standa, Tomáš a já:-)

Malá Hraštice - víkendový seminář zážitkové pedagogiky 9.-11.6.2006

Koncert The Tee's - Mníšek pod Brdy 28.7.2006

Lužnice 29.7.-5.8.2006

Rok 2005:

Jednodenní výlet do Jizerek (říjen 2005)

Výlet do Ameriky a na Karlštejn (září 2005)